Pisanie dziennika internetowego, czyli bloga jest szalenie popularne. Możemy opisywać własne przeżycia czy refleksje. Istnieje również możliwość pisania o własnych zainteresowaniach czy branży w której się specjalizujemy. Możemy wreszcie, prowadzić blog ogólnotematyczny.

Pisanie bloga ma kilka zalet. Przede wszystkim pozwala nam zaistnieć w sieci. Jest to pierwszy krok do popularyzacji własnej twórczości. Pisanie w internecie rozwija nasz warsztat pisarski oraz kreatywność.
Prowadząc bloga musimy także zadbać o jego promocję na przykład poprzez prowadzenie jego strony na portalach społecznościowych. Musimy także poznać nieco wiedzy z zakresu fotografii – nawet najlepszy tekst bez jego wizualizacji w świecie internetowym mało znaczy.
Istnieje także możliwość zarabiania na blogu. Warto zainteresować się programami reklamowymi. W zamian za udostępnienie miejsca na niewielki baner z reklamą możemy uzyskiwać dodatkowe dochody. Sama ich treść jest z reguły kontekstowa czyli dopasowana do treści naszej witryny. Za takimi programami stoją rynkowi giganci na rynku usług internetowych wobec czego są one w pełni bezpieczne.
Inną drogą tworzenie wpisów sponsorowanych gdzie pod płaszczem lekkiej tylko perswazji promujemy dany produkt. Gdy rzeczywiście jesteśmy do niego przekonani, to stworzenie takiego wpisu będzie banalnie proste.