Dlaczego warto wstawać wcześnie?

Ponieważ zyskujemy więcej czasu. Zdaniem Steve’a Pavliny tygodniowo można zyskać od 10 do 15 godzin, czyli nawet 2 godziny dziennie! Moim zdaniem jeszcze więcej. Ludzie odnoszący sukcesy najczęściej budzą się wcześnie rano. Właściciel firmy budowlanej, który remontował dom, w którym mieszkam, mówił, że wstaje codziennie o 4 rano.

We wczesnym wstawaniu ważna jest dyscyplina. Dobrze określić sobie wynagrodzenie za wczesne wstawanie – np. wizja jedzenia śniadania czy wypicia kawy bez pośpiechu. Dla mnie najważniejszy jest wewnętrzny spokój i poczucie, że gdy inni jeszcze śpią, ja już realizuję własne cele.

ZOBACZ: Najlepsze cytaty z rozwoju osobistego

Osoby ze słabą samodyscypliną powinny stopniowo wprowadzać zmiany. Zacznij od budzenia się 5 czy 10 minut wcześniej. Budź się tak przez najbliższe kilka dni. Potem zacznij budzić się kolejne kilkanaście minut wcześniej, aż osiągniesz swój cel – np. 5, 6 czy 7 rano. Ja wstaję w większość dni o 6.30 a kładę się spać o 23 (choć początkowo chodziłem spać o różnych porach).

Najważniejsze w tym wszystkim jest, żeby zacząć działać. Nie od następnego tygodnia, nie pojutrze, tylko teraz. Już dziś wieczorem idź spać dopiero jak będziesz senny. Ustaw sobie budzik na określoną porę i za wszelką cenę wstań o tej porze.

Obiecaj sobie i innym, że osiągniesz określoną godzinę wstawania. Uwzględnij jak bardzo możesz się rozwinąć przez dodatkowe godziny. Zaoszczędzenie 90 minut dziennie daje 10,5 godziny tygodniowo. To około 45 godzin miesięcznie i prawie 550 godzin rocznie!

A czy Ty masz jakieś sposoby na wczesne wstawanie? O której godzinie wstajesz? Jak wykorzystujesz zaoszczędzony czas? Napisz o tym w komentarzu!