Każda osoba, która studjuje jakiś kierunek na uniwersytecie czy politechnice zdaje sobie sprawę, iż prędzej czy później zmuszona będzie do napisania pracy, która za zadanie ma podsumowanie jej nauczania, i sprawdzenie wiedzy osiągniętej na studiach. Prace dyplomowe, magisterskie czy też licencjackie są zmorą dla wielu absolwentów. Generalnie można założyć, iż poza kilkoma wyjątkami szczęśliwców, nie ma osób, które są usatysfakcjonowane tematem swojej pracy czy też poziomem pomocy oferowanej przez promotara. Zazwyczaj mamy do wyboru kilka tematów, z których żaden nam nie pasuje, a promotor nigdy nie ma czasu by dać nam jakieś wskazówki, pomóc czy chociażby sprawdzić pracę. W moim wypadku, promotor tak się przejął moją pracą, iż nie zauważył że brakowało strony tytułowej. Powiedziano mi o tym dopiero w sekretariacie, kiedy miałem już wydrukowane i oprawione cztery egzemplarze mojej ukończonej pracy….

Jeśli więc należysz do osób, którym nie podoba się temat pracy, nie masz czasu, ponieważ pracujesz na cały etat, masz piątkę dzieci i po prostu brakuje ci czasu na pisanie pracy, możesz rozważyć zlecenie napisania pracy firmie, która się tym zajmuje na codzień. Mimo, iż sami nie polecamy korzystania z usług tych firm, żyjemy w świecie, gdzie wiadomo, iż nie zawsze są czas i możliwości na napisanie pracy, więc zdajemy sobie sprawę, iż proceder zlecenia prac istnieje, i nie ma tego co pomijać milczeniem.

Proszę jednak pamiętać, iż wybór firmy piszącej prace to nie powinien być przypadek. Proszę skontakować się z kilkoma firmami, zapytać o liczbę napisanych prac, czy wykorzystują poprzednio napisane prace, ile osób zatrudniają (gdyż chyba nie chcemy by prace o prograwaniu w php pisała nam osoba np po polonistyce). Ważne jest by w trakcie pisania prac był kontat z firmą. Niestety istnieje wiele osób, które traktują pisanie jako łatwy zarobek i korzystają głównie z klawiszy ctrl c i v, czyli kopiuj – wklej. Należy ich się wystrzegać jak ognia. Może poprosić o przykład pracy, żeby zobaczyć jakim stylem była pisania, na pewno spytać o kwalifikacje piszących. Mam nadzieję, iż wam się poszczęści.

Osoby, które mają problemy z napisaniem pracy, a nie chcą jej zlecać, mogą poszukać korepetytora – osoby, która zna się na temacie i pomoże w napisaniu pracy. W ten sposób, będziemy mieć większą kontrolę nad pracą, choć pochłonie to znacznie więcej czasu….