Od naszych dzieci wymaga się coraz więcej. Dzieje się tak nie tylko ze względu coraz większe możliwości edukacyjne, ale też z powodu stale rosnących wymagań na rynku pracy. Jak wspomóc nasze dzieci, by ich edukacja przebiegała sprawniej?

Mamy oczywiście do wyboru szereg zajęć dodatkowych, organizowanych przez przeróżne instytucje edukacyjne i kulturalne. Decydując się na jakieś powinniśmy brać pod uwagę nie tylko cenę, ale przede wszystkim predyspozycje naszych dzieci. Pamiętajmy, że mają one wystarczająco dużo zajęć obowiązkowych. Niech zajęcia dodatkowe nie będą przymusem z naszej strony, ale przyjemnością dla dziecka.

Starajmy się także celnie dobierać rozrywki wakacyjne. Wczasy nie muszą wiązać się tylko z leżeniem na plaży i kąpielą w morzu. Zwiedzajmy razem z naszymi pociechami. Podróże kształcą i im więcej dziecko przyswoi w dzieciństwie, tym więcej zostanie mu na kolejne lata.

Wreszcie sami świećmy przykładem. Jeśli pokażemy dzieciom, że edukacja może być wspaniałą przygodą, chętnie same sięgną po interesującą je książkę czy obejrzą edukacyjny dokument.