Obecny rynek pracy wymaga od potencjalnych pracowników ciągłego poszerzania swoich kwalifikacji. Dziś nie wystarczy ukończenie dobrej szkoły czy studiów, stale trzeba się dokształcać. Nawet pracując w danej firmie należy się doszkalać, ponieważ to ułatwi awans lub w ogóle pozwoli nam utrzymać posadę.

Dotyczy to praktycznie każdego zawodu. Nawet w przypadku magazyniera przydatne są kursy i szkolenia. Kurs na wózki widłowe pozwala na zdobycie lepiej płatnej pracy.
Dlatego jeśli masz problem ze znalezieniem pracy, to skończ z narzekaniem i zastanów się czy Twoja kandydatura jest atrakcyjna dla pracodawców. Jeśli zauważasz pewne braki w swoich kwalifikacjach to najwyższy czas coś z nimi zrobić. Zapisz się na jakiś kurs, zadbaj o swoje języki obce (pamiętaj, że w dzisiejszych czasach pracodawcy oczekują, że każdy z nas będzie mówił płynnie przynajmniej w jednym języku obcym). Czas w, którym nie pracujesz przeznacz na swój własny rozwój, co pozwoli Ci znaleźć lepiej płatną, ale również bardziej satysfakcjonującą pracę. Nie chcesz przecież reszty życia pracować w miejscu w którym czujesz się źle. To tylko od Ciebie i Twoich ambicji zależy to, jak będzie wyglądała Twoja zawodowa przyszłość. Pamiętaj, że niezbędny jest ciągły rozwój, zawsze możemy umieć coś więcej, dzięki czemu będziemy jeszcze bardziej atrakcyjni na niełatwym dziś rynku pracy.