Skąd brać ogłoszenia dla studentów i informacje o uczelni? W większości wypadków wiele z nich znajdziesz online. Sieć jest bardzo dobrym źródłem ogłoszeń, które pozwolą Ci szybko znaleźć osobę do pomocy w nauce albo mieszkanie do wynajęcia. Gdzie szukać?

Dobrym pomysłem jest rozmowa z innymi studentami. Jeżeli na przykład szukasz mieszkania, być może któryś z Twoich znajomych słyszał o ciekawej ofercie. Jeżeli nie, na pewno będzie w stanie skierować Cię na popularne strony, z których często korzystają studenci Waszego uniwersytetu.

Ogłoszenia dla studentów są publikowane w wielu miejscach. Na stronach uczelni znajdziesz przede wszystkim informacje o tym, kiedy odbywają się dyżury konkretnych wykładowców, albo o tym, kiedy odbywają sie jakieś istotne wydarzenia. Na pewno nie zaszkodzi tam od czasu do czasu zajrzeć. Warto wchodzić też na darmowe portale internetowe, które specjalizują się w umieszczaniu ogłoszeń. Sam również możesz tam bez problemu opublikować to, co chcesz i czekać na odzew.