Prawdopodobnie dobrze wiemy o tym, że musimy się uczyć, ale dalej nie potrafimy wziąć się do roboty. Obawiamy się, że sobie nie poradzimy, a nie szukamy nawet pomocy, którą przecież może nam zaoferować wiele osób. Sami się z nimi skontaktujmy i dajmy sobie pomóc.

W końcu takie osoby mogą nam zaoferować nie tylko pomoc w pisaniu prac licencjackich, bo mogą też dawać nam prywatne lekcje. Przydadzą nam się one, jeśli rzeczywiście nie radzimy sobie z jakimś przedmiotem lub mamy problemy z przyswojeniem informacji związanych z konkretnym działem. Na prywatne lekcje możemy chodzić do różnych korepetytorów, którzy zajmują się fizyką, matematyką, językami obcymi i innymi przedmiotami. Sami wiemy doskonale, z czym mamy w ogóle problem, dlatego wiemy, do kogo powinniśmy się zgłosić.

Korzystanie z pomocy nie jest dowodem słabości, a wręcz przeciwnie – siły. Radząc się osób mądrzejszych, sami wiele możemy się nauczyć i stajemy się bardziej doświadczeni. Doświadczenie to na pewno przyda nam się później w życiu.