Studia to okres szczególnie trudny pod względem finansowym zarówno dla studiujących, jak i tych, którzy owych nabywających wiedzę, utrzymują. Wśród wydatków znajdują się oczywiście rzeczy podstawowe takie, jak: mieszkanie, dojazdy, jedzenie i tym podobne. Ponadto zapomnieć nie można o konieczności zakupienia niezliczonej ilości książek i podręczników (szczególnie, jeżeli dziecko zdecydowało się na któryś z kierunków humanistycznych). W teorii jest tak, że istnieją biblioteki z zasobem wydruków tak ogromny, że aż niemożliwym do zbadania. W rzeczywistości siedemdziesiąt procent książek należy do grupy bezużytecznych i takich, których nikt nigdy nie przeczyta. Dziesięć procent to książki, które istnieją wyłącznie w katalogach, bo na półkach nigdy nie można ich znaleźć. Pozostałe dwadzieścia to egzemplarze faktycznie przydatne, jednakże występujące zazwyczaj w jednej kopii na cały wydział lub dwa. Jeżeli, więc pragniemy by nasze dziecko posiadało dobre warunki do poszerzania swojej wiedzy musimy zainwestować także w książki, a tych jest sporo, mnożą się w zastraszającym tempie i zmieniają, co semestr. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest korzystanie z zakupów internetowych, np. tutaj – www.malpikupon.pl. Dlaczego?

1. Księgarnie internetowe z racji konieczności posiadania mniejszej obsługi nie muszą zwiększać ceny książek, jest, więc taniej.

2. Na portalach z aukcjami internetowymi znaleźć można wiele ofert byłych studentów, którzy sprzedają swoje książki ? niekiedy nawet w stanie idealny, wyglądające jakby nigdy nie zostały użyte. Ponadto na aukcjach znaleźć można egzemplarze wycofane z druku bądź takie, które nie cieszą się zbyt dużym powodzeniem, by znaleźć się w typowej księgarni.

3. Wiele sieci księgarni na swoich stronach udostępnia, co jakiś czas specjalne kupon do wydrukowania, które uprawniają do kilku lub nawet kilkunastoprocentowej zniżki. Ponadto możliwe jest zapisanie się przez Internet do programu lojalnościowego i uzyskiwanie stałych zniżek.

Studia wcale nie muszą być kosztowne, jeżeli tylko zastanowimy się nad alternatywnymi rozwiązaniami niektórych problemów.