Jak zmusić się do działania?

Czy chcemy czy nie, życie wymaga od nas ciągłej walki. Musimy rano wstać i często iść do nudzącej nas pracy, bo ileż można robić to samo miesiąc w miesiąc. Nawet najbardziej fascynujący zawód może nas zmęczyć swoją monotonią.
Jak jednak szukać tej różnorodności? Pomyślmy co musiałyby się w naszej pracy zmienić, by była pełna akcja motywacja. Jeśli nie da się tego zmienić koniecznie znajdźmy jakieś hobby lub nabądźmy nowych umiejętności. Potrzebna jest często duża dawka czegoś nowego, może zupełnie oderwanego, od tego co robimy.
Kwintesencją motywacji jest zainteresowanie. Jeśli choć trochę coś nas zainteresuje, łatwiej nam się tym zająć. Szukajmy więc pasji oraz wiedzy, którą przekazują pasjonaci. Tacy ludzie dodają entuzjazmu do tego by się rozwijać i mobilizować.
Aby znaleźć, coś co polubimy, korzystajmy z nowoczesnych narzędzi informacyjnych. Choćby sam internet nie tylko jest śmietnikiem, jest też źródłem ciekawych inspiracji i można w nim znaleźć wiedzę podstawową niemal z każdej dziedziny życia.
Uczmy się więc, szukajmy pasji i czyńmy swoje życie różnorodnym.