Do księgarń trafiła właśnie najnowsza powieść Penny Jordan „Na chwilę, na zawsze” wydawnictwa Harlequin. Autorka znana z „Jedwabiu” czy „Francuskiego pocałunku” powraca z kolejnym romansem. Pisarka chciałaby, aby jej czytelnicy odczuwali przyjemność z lektury. Jej marzenie się spełniło – powieści Jordan przetłumaczono na wiele języków, które sprzedały się w ponad 80-milionowym nakładzie. Była jedną z najlepiej sprzedających się angielskich pisarek – pod kilkoma pseudonimami napisała wiele współczesnych romansów. Wykorzystując panieńskie nazwisko matki została autorką romansów historycznych. Zanim rozpoczęła karierę pisarską opowiadała swojej młodszej siostrze bajki na dobranoc. Prawdziwa twórczość rozpoczęła się kilkanaście lat później.

„Na chwilę, na zawsze” to współczesna historia o miłości., która odpowiada na pytanie „Jak być kochaną?”. Która z nas nie lubi historii o gorących, namiętnych uczuciach? Podzielona na dwa opowiadania przedstawia zawiłości stosunków damsko-męskich, dramatyczne zwroty akcji i angażujące, trudne związki.

Penny Jordan wierzy w potęgę miłości i szczęścia. Swoim czytelniczkom proponuje miłosne opowieści z happy endem, które dają nadzieję nie jednej kobiecie. Sama biografia autorki potwierdza, że początki nie są proste. Jak przyznała po latach – jej pierwsza powieść to ponad dwa lata ciężkiej pracy. Jednak jej historia ma dobre zakończenie, tak samo jak fabuły jej książek.