Na rynku jest wiele rozwiązań umożliwiających przechowywanie sztandarów państwowych, ale zdecydowanie najlepszym jest wysokiej jakości gablota na sztandar. Spotykamy je w wielu urzędach państwowych, szkołach czy też jednostkach policji, wojska czy straży pożarnej. Można je kupić w olbrzymiej gamie wzorów czy kolorów, w postaci wieszanych na ścianie czy też stojących używanych najczęściej w muzach lub izbach pamięci.

Gablota na sztandar doskonale ochroni go przed wszelkimi uszkodzeniami, a nawet wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych, wilgoci czy promieniowania UV. Dzięki temu nie wyblaknie, nie straci kolorów i zawsze będzie pięknie i dumnie wyglądał podczas każdej uroczystości. Decydując się na to rozwiązanie można wybierać spośród wielu typów gablot wykonanych z najróżniejszych materiałów, wśród których dominuje aluminium i różne gatunki drewna.
Gablota na sztandar z aluminium to najlepsze rozwiązanie, metal ten jest lekki i odporny na uszkodzenia mechaniczne i korozje. Gablota z profili aluminiowych jest łatwa do zawieszenia na ścianie i do ewentualnej naprawy. Jeśli dojdzie do uszkodzenia to zazwyczaj wystarczy wymienić jeden z profili, a nie całą gablotę. Aluminium jest również łatwiejsze do utrzymania w czystości a kolor profili można dokładnie dopasować do wystroju całego pomieszczenia.