Poranne wyjście do przedszkola

Czy codziennie zaczynasz dzień od walki z dzieckiem, a i tak wychodzicie spóźnieni do przedszkola? Najwyższy czas zmienić to i pomóc dziecku w codziennym szykowaniu się do przedszkola. Chciałabyś aby poranne wyjście z domu przebiegało sprawnie i w miłej atmosferze, ale nie wiesz co zrobić gdyż każdego dnia Twoje dziecko ociąga się i doprowadza Cię do szału. Musisz wiedzieć, że dziecko nie robi tego specjalnie. Dziecko nie umie organizować się tak szybko jak dorosły.

Przeczytaj kilka rad o tym, jak można przyspieszyć poranne wyjście z domu.

Połóż dziecko spać wcześniej niż zwykle. Jako rodzic musisz zadbać o to, aby dziecko kładło się spać o tej stałej porze. Dziecko musi się dobrze wyspać i być wypoczęte, chyba że chcesz aby ściągnięcie go rano z łóżka graniczyło z cudem.

Wstań wcześniej. Jeżeli sama wstaniesz wcześniej i szybciej się zorganizujesz, będziesz miała nieco więcej czasu dla dziecka, aby pomóc mu w porannych czynnościach i tym samym przyspieszyć poranne wyjście do przedszkola.

Obudź wcześniej dziecko. Zastanów się ile realnie czasu potrzeba Twojemu dziecku na przygotowanie się do wyjścia (pobudka, mycie zębów, śniadanie) i ustal godzinę pobudki. Bądź konsekwentna co do godziny pobudki dziecka. Jeśli dziecko w nieskończoność będzie zwlekać się z łóżka, wtedy znowu wszystko będziecie robić w pośpiechu i nerwach.

Przyszykuj z dzieckiem ubranko już wieczorem. Przedszkolaki, a zwłaszcza dziewczynki uwielbiają same wybierać sobie ubrania (oczywiście pod okiem rodzica). Pozwól dziecku już wieczorem ułożyć nawet dwa zestawy ubrań na dzień jutrzejszy i dać mu rano wolną rękę który zestaw woli wybrać. Zawsze będzie to rano małą atrakcją i uciechą dla dziecka.

Zrób dziecku miłą pobudkę. Z dzieckiem można wykonać wiele rzeczy, ale przy odpowiednim nastawieniu. Zastanów się nad miłym sposobem pobudki. Możesz przeczytać rano dziecku krótką bajeczkę, przytulić , czy pogłaskać po główce. Spróbuj zrobić tak, aby poranna pobudka kojarzyła się maluchowi z czymś miłym.

słowa kluczowe: wysepka wrocław, przedszkole jagódka szczecin, klub malucha wysepka wrocław, przedszkole wesoły zakątek kraków, przedszkole leśne skrzaty gdańsk, entliczek pentliczek płock, kamyczek koszalin, u kubusia puchatka rembertów, przedszkole warszawa odkryta, przedszkole u kubusia puchatka rembertów